Jako Rio działamy od 2009 roku. Tworzymy studio projektowe i kreatywną agencję reklamową. Budowaniem komunikacji wizualnej zajmowaliśmy się dużo wcześniej, zdobywając doświadczenie w agencjach "trochę" większych od naszej.
Mieścimy się w Słupsku i był to świadomy wybór.

Co robimy?
Nasza praca pomaga rozwijać marki, a my lubimy proste pomysły i śmiałe rozwiązania.
Prowadzimy projekty różnej wielkości. Wizytówki dla jednoosobowej firmy wykonamy z takim samym zaangażowaniem jak księgę identyfikacji wizualnej dla przedsiębiorstwa o międzynarodowym zasięgu.

Aaaaby poznać markę...
Logo jest jak podpis, natomiast identyfikacja wizualna jest podstawowym sposobem komunikacji pomiędzy firmą a klientem. Bacznie obserwujemy rynkowe trendy, co w połączeniu z wiedzą, wyobraźnią i doświadczeniem pozwala naszym klientom komunikować się lepiej. Jesteśmy zdania, że dobre logo powinno być zrozumiałe od pierwszego momentu. Jeśli trzeba je tłumaczyć – oznacza to, że projekt nie spełnia podstawowych założeń. Dlatego liczą się dla nas prostota i czytelność znaku – minimum wyrazu i maksimum przekazu.

Zamawiając logo otrzymają Państwo trzy propozycje znaku wraz z przykładami aplikacji, podstawową księgę znaku z opisem kolorystyki, fontów i podstawowych zasad użytkowania logo oraz projekt akcydensów (wizytówki, papieru firmowego i koperty).

Aby konsumenci polubili markę...
To jest kwintesencja naszej pracy. Stworzenie spójnej i angażującej emocjonalnie komunikacji wizualnej wymaga od nas wnikliwej analizy, a następnie przeobrażenia jej wyników w kreatywne rozwiązania. Strategia i kontekst marki odgrywają w naszej pracy dużą rolę. To one są początkiem każdego projektu.
  

Nasze kompetencje:

Branding

 

Projektowanie graficzne i druk

 

Komunikacja w internecie

 


 

Referencje

PGM Słupsk

28.11.2013 14:55
PGM Słupsk

Współpracę z Rio Creativo zaczęliśmy ponad rok temu od stworzenia logotypu i księgi identyfikacji wizualnej. Od tego czasu agencja wykonuje dla nas wszystkie projekty graficzne, zajmują się również produkcją wszelkiego rodzaju materiałów, które budują nasz wizerunek.

Zaangażowanie, podejście do projektów oraz wykonanie potwierdzają słuszność wyboru wykonawcy.

Prezes Zarządu

Tomasz Sikora

LOT Ustka

28.11.2013 14:51
LOT Ustka

Wiedza, kreatywność, rzetelność i komunikatywność - to cechy, które opisują naszą współpracę z Rio Creativo od pierwszego spotkania. Projekty graficzne tworzone przez nich są nowatorskie, unikalne i skuteczne.

Doskonała współpraca i obsługa na wysokim poziomie.

Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia

Jacek Traczyk

Apartamenty Ustka

28.11.2013 14:39
Apartamenty Ustka

Agencja Reklamowa Rio Creativo wykonała na nasze zlecenie projekty graficzne reklam wielkopowierzchniowych, a także prasowych oraz internetowych. Koncepcje graficzne reklam zostały wykonane w sposób satysfakcjonujący, zaś końcowe projekty zostały wykonane terminowo, dzięki czemu możemy polecić korzystanie z usług Agencji Reklamowej Rio Creativo.

Prezes Zarządu

Andrzej Dębowski

SSIGiP

28.11.2013 13:44
SSIGiP

Rio Creativo to agencja reklamowa, na której można polegać. Umieją słuchać i są elastyczni. To oni są architektami marek Fundusz Pożyczkowy Słupia oraz Słupskie Stowarzyszenie Innowacji Gospodarczych i Przedsiębiorczości.

Stworzyli system identyfikacji wizualnej w nowoczesny i przemyślany sposób. Zaprojektowali też i wdrożyli dwa nasze serwisy internetowe. W całym procesie tworzenia portali mogliśmy liczyć nie tylko na sprawną i efektywną pracę, ale na aktywny udział agencji we wspólnym poszukiwaniu i wybieraniu najlepszych rozwiązań.

Prezes Zarządu

                                 Tadeusz Jaworski

Curver Poland

01.08.2011 05:02
Curver Poland

Rio Creativo potrafi wejść w istotę marki. Mają świeże spojrzenie na rzeczywistość i wiedzą jak stworzyć spójne i nowoczesne koncepcje graficzne. Elastycznie reagują na potrzeby klienta, okazując przy tym prawdziwe zaangażowanie oraz kreatuwność. Odczuliśmy to nie tylko podczas wielokrotnych konsultacji, ale również obserwując jakość rezultatów prac graficznych i koncepcyjnych.

Wszystko to pozwala przypuszczać, że przed nami jeszcze wiele wspólnych projektów.

Robert Szafran

                                 Marketing Director East Europe